The Phi Sig Professional Staff
The Grand Council
  • Chris Hoye
    Chris Hoye
    Grand President (Ferris State '91)
  • David L. Cohen
    David L. Cohen
    Council Director (Union '88)
  • Atif Elkadi
    Atif Elkadi
    Council Director (Cal Poly '01)
  • D. Matt Gregory
    Council Director (Southern Illinois '95)
  • Jeff Liesendahl
    Jeff Liesendahl
    Council Director (Northern Illinois '87)
  • Brandon Paternoster
    Council Director (Ferris State '04)
  • Darald Stubbs
    Darald Stubbs
    Council Director (Stetson '88)
The Foundation Board of Trustees
  • Tom Grunwald
    President (Ferris State '91)
  • Adam Carter
    Adam Carter
    Vice President (Hobart '90)
  • Matt Waltz
    Matt Waltz
    Treasurer (Marian '02)
  • Sean Eaves
    Secretary (Midwestern State '93)
  • Mark Cowan
    VP-Alumni Development (Minnesota)
  • John Sheehan
    John Sheehan
    Assistant Treasurer (Northern Illinois '82)
  • Foundation Trustees
    Darren Azarian (University of Southern Cal. ‘94) Jack Barry (Northern Illinois University ‘14)* Keith Clark (Rutgers ’67) Adam Gagas (Hobart College ’93) Richard Hall (University of Houston ‘65) Bud G. Hanna Jr. (Ferris State ’70) Sean Hamilton (Stetson ’89) Braden Keeter (Auburn ‘18)* Steve Laukhuf (Midwestern St '84) T. Scott Lyons (University of Alabama ’95) Jon May (Ferris State ’18)* Hunter Pachman (Young Harris ’18)* Robert Pritchett (Tennessee ’08) Glenn Roby (Northern Illinois University ‘91) Tyler Rowland (Ohio State ’12)* Jake Sapp (Stetson ’16)* Clay Skurdal (Montana State ’82) Greg Stack (Kentucky ’89) Ryan Tabaka (Illinois 00’) Joseph Teeple (Valparaiso ’13)* Bennett Williams (Indiana University ‘04) Tom Wright (UW - Milwaukee ‘92) *Denotes Associate Trustee*
  • Foundation Associate Trustee
    Braden Keeter
    Jack Barry
    Jon May
    Tyler Rowland
    Hunter Pachman
    Joey Teeple
  • Foundation Trustee Emeritus
    William A. Bloomer
    Mark W. Viel
    E. Dale Lowe
    Anthony Fusaro
    Dennis M. Joyce
    Albert D Shonk Jr
    Bruce C Johnson
    David L. Cohen
    Chuck V. Loring
  • Honorary Foundation Trustee
    Todd Simpson
    Joe McMahon
    Jim R Schmitz
    Paul Grane
    Mark Azzarello
    David M. Booth
The Properties Board
  • Shawn Shivnen
    President (Eastern Michigan '00)
  • Michael Palm
    (Indiana '04)
  • Jacob Defassio
    (VALPO '12)
  • Peter Anderson
    (Michigan '87)
  • Brian Radke
    (Northern Illinois '05)
  • Jim McGuigan
    (UW/Milwaukee '90)
  • Blaine Browning
    (Cal Poly '09)
  • Shane McIntosh
    (Ohio State '79)
  • Leigh Lachine
    (Eastern Michigan '90)
  • Jonathan Lowrey
    (Northwest Missouri State '07)
The Court of Honor
  • Sean Shingler
    Chancellor (George Mason '97)
  • Scott Jacobson
    (Cal Poly '01)
  • Albert D. Shonk, Jr.
    Recorder (Southern Cal. '54)
  • William Neugebauer
    (Indiana/PA '67)
  • Bernard M. Berman
    (Swarthmore ‘62)
  • Anthony Fusaro
    (Rhode Island ‘58)
  • Charles V. Loring
    (UC/Santa Barbara '72)
  • Drury G. Bagwell
    (Tennessee '64)
  • James R. Schmitz
    (UC/Santa Barbara '80)
  • Harold W. Pierce
    (Tennessee '59)
  • David M. Spreitzer
    (Kentucky '80)
  • R. Todd Simpson
    (Central Missouri '86)
  • S.S. Timothy Vojtasko
    (Indiana/PA '85)
  • William H. Aaron, Jr.
    (Michigan '58)
Phi Sigma Kappa Instagram